belphegor-aspida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

##Arta de a'ti da cu barda'n... oua##

3 participanți

In jos

##Arta de a'ti da cu barda'n... oua## Empty Re: ##Arta de a'ti da cu barda'n... oua##

Mesaj Scris de gorro Vin Apr 15, 2011 5:10 am

Dantes a scris:---Eu cred ca intre cetatenii privilegiati exista o concurenta in a sfida legea. Pentru ei legea e un fel de instrument care face diferenta dintre palmasi si elita ce se cred ei ca sunt! Sfidand legea isi inchipue ca arata cat de puternici sunt si cata deosebire exista intre alesi si alegatori! Uita ca cel putin o data la partu ani se umilesc cesind favorurile plebei!
Mai grav e că ei nici nu conştientizează această sfidare. După ani şi ani, în care s-au învârtit în perimetrul închis ermetic al politicii dâmboviţene, sfidarea (în viziunea lor) vine din partea justiţiei. De la înălţimea turnului de fildeş al cărui locatari au devenit, justiţia pare foarte măruntă, insesizabilă chiar. Şi pe alocuri, chiar aşa şi este.
gorro
gorro

Mesaje : 88
Reputatie : 1
Data de inscriere : 26/03/2011

Sus In jos

##Arta de a'ti da cu barda'n... oua## Empty Re: ##Arta de a'ti da cu barda'n... oua##

Mesaj Scris de Dantes Mier Apr 13, 2011 6:09 am

---Eu cred ca intre cetatenii privilegiati exista o concurenta in a sfida legea. Pentru ei legea e un fel de instrument care face diferenta dintre palmasi si elita ce se cred ei ca sunt! Sfidand legea isi inchipue ca arata cat de puternici sunt si cata deosebire exista intre alesi si alegatori! Uita ca cel putin o data la partu ani se umilesc cesind favorurile plebei!
Dantes
Dantes

Mesaje : 3
Reputatie : 0
Data de inscriere : 12/04/2011

Sus In jos

##Arta de a'ti da cu barda'n... oua## Empty ##Arta de a'ti da cu barda'n... oua##

Mesaj Scris de Admin Lun Apr 11, 2011 9:38 pm

---Beizadeaua numaratorului de oua, Nastase junior, are permisul auto suspendat pe trei luni... si asta dupa doi ani de preumblat prin cele tribunale. Un fapt banal de circulatie acoperit cu o imensa aroganta si manifestare de putere influenta sterila!
---O suta patruzeci si...in oras , dar ce mai conteaza cat si in ce conditii? Importanta este aroganta cu care politicienii si odraslele lor sfideaza autoritatile statului. Daaar... nici asta nu mai are vre'o relevanta! Relevant in acest caz mi'se pare a fi faptul ca politicienii, indiferent de culoarea lor se dovedesc a fi pe cat de mediocri in politica, pe atat de prosti in viata de toate zilele! Marele Nastase ar fi avut mult mai mult de castigat daca i'ar fi sters o palma printeasca beizadelei in momentul in care acesta si'a depus contestatia la masura luata de politist..., numai ca orgoliosul tatic nu numai ca a incurajat facatura odraslei dar i'a mai si angajat avocati intru apararea dreptului imperbului mostenitor de a'si bate joc de lege! Ce a urmat...? O lupta surda cu justitia materializata in doi ani de amanari, tergiversari si incercari de influentare a judecatorilor!. Castig de imagine ioc..., in schimb oprobiul public si o situatie penibila pt vajnicul tatic supus unui atac politic! Ma mir ca nu a iesit vre'un neghiob sa sustina ca toata tarasenia e o sicana politica pusa la cale de Presedintele Basescu...! Nu'i tarziu insa..., vine campania si...!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 136
Reputatie : 4
Data de inscriere : 26/03/2011
Localizare : Undeva in Romania

https://belphegor.forumgratuit.ro

Sus In jos

##Arta de a'ti da cu barda'n... oua## Empty Re: ##Arta de a'ti da cu barda'n... oua##

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum