belphegor-aspida
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cum se poate demonstra ca religia este o sarlatanie periculoasa

In jos

Cum se poate demonstra ca religia este o sarlatanie periculoasa Empty Cum se poate demonstra ca religia este o sarlatanie periculoasa

Mesaj Scris de Biloum Dum Mai 15, 2011 11:42 am

...bineinteles cu versete Biblice!

1) In Apocalipsa 12.12 ...Dumnezeu tatal previne pamantul(adica pamantenii) ca il va expedia pe Diavol pe pamant!
2) In Apocalipsa 22.16 ...Diavolul recte Lucifer (in limba romana Luceafarul, Steaua stralucitoare a diminetii, planeta Venus), ne anunta ca va veni ca om pe pamant si ca se va naste in neamul lui David (din care facea parte si Iosif) si ca va veni pe pamant sa isi vesteasca biserica sa
3) Sf Petru confirma acest lucru in 2 Petru 1. 19 ...acel Petru = piatra pe care Christos isi va cladi biserica sa!
5) In Isaia 14, 12 il vedem pe Lucifer cum este aruncat in Iad.
Ca apoi in Apocalipsa 1 .17-18 Diavolul = Christos ...recunoaste ca e seful cheilor MORTII si seful cheilor Iadului ....
si cine e acest Christos care se lauda ca el este seful cheoilor iadului ...o stie oricare copil de 7 ani!

Ce ziceti ...mai sunteti religiosi ?
Daca DA ...atunci daca nu ma banati ...va vindec eu de boala asta ... bineinteles cu citate biblice!

Biloum
Vizitator


Sus In jos

Cum se poate demonstra ca religia este o sarlatanie periculoasa Empty Re: Cum se poate demonstra ca religia este o sarlatanie periculoasa

Mesaj Scris de Admin Lun Mai 16, 2011 1:31 pm

Biloum a scris:...bineinteles cu versete Biblice!

1) In Apocalipsa 12.12 ...Dumnezeu tatal previne pamantul(adica pamantenii) ca il va expedia pe Diavol pe pamant!
2) In Apocalipsa 22.16 ...Diavolul recte Lucifer (in limba romana Luceafarul, Steaua stralucitoare a diminetii, planeta Venus), ne anunta ca va veni ca om pe pamant si ca se va naste in neamul lui David (din care facea parte si Iosif) si ca va veni pe pamant sa isi vesteasca biserica sa
3) Sf Petru confirma acest lucru in 2 Petru 1. 19 ...acel Petru = piatra pe care Christos isi va cladi biserica sa!
5) In Isaia 14, 12 il vedem pe Lucifer cum este aruncat in Iad.
Ca apoi in Apocalipsa 1 .17-18 Diavolul = Christos ...recunoaste ca e seful cheilor MORTII si seful cheilor Iadului ....
si cine e acest Christos care se lauda ca el este seful cheoilor iadului ...o stie oricare copil de 7 ani!

Ce ziceti ...mai sunteti religiosi ?
Daca DA ...atunci daca nu ma banati ...va vindec eu de boala asta ... bineinteles cu citate biblice!
Multam de vizita! Fii pe pace ca nimeni nu te baneaza fara temei! Singura conditie este decenta si argumentul!
Pe subiect, ca un profan ce sunt pot remarca doar logica impecabila. Am sa ma uit si eu in Biblie ca sa intru cat de cat in tema!
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 136
Reputatie : 4
Data de inscriere : 26/03/2011
Localizare : Undeva in Romania

https://belphegor.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum